Dollari amerikan - USD

Konvertimi Dollari amerikan ( USD ) me Valuta EX - Konvertuesi i valutës

USD - Dollari amerikanselect icon
$
Kurset e këmbimit të azhurnuara azhurnuar 14 minuta më parë
Dollari amerikan është monedha e
Samoa Amerikane, Karaibet holandeze, Territori Britanik i Oqeanit Indian, Ishujt e Virgjër Britanikë, Ishujt e Virgjër të SHBA-së, Kamboxhia, Ekuador, Salvador, Guam, Ishujt Marshall, Mikronezi, Ishujt e Marianës Veriore, Palau, Panama, Porto-Riko, Timor-Leste, Ishujt Turks dhe Kaikos, SHBA
countries where USD is used