Valuta EX

Një konvertues i thjeshtë dhe intuitiv i monedhës, i përsosur për udhëtarët. Valuta EX ofron kurset e sakta të këmbimit për mbi 160 monedha botërore!

USD - Dollari amerikan
$
EUR - Euroja
Kursi i këmbimit USD / EUR 0.83440 azhurnuar 26 minuta më parë
Dollari amerikan është monedha eSamoa Amerikane, Karaibet holandeze, Territori Britanik i Oqeanit Indian, Ishujt Periferikë të SHBA-së, Ishujt e Virgjër Britanikë, Ishujt e Virgjër të SHBA-së, Kamboxhia, Ekuador, Salvador, Guam, Ishujt Marshall, Mikronezi, Ishujt e Marianës Veriore, Palau, Panama, Porto-Riko, Timor-Leste, Ishujt Turks dhe Kaikos, SHBA, Zimbabve
Euroja është monedha eIshujt Alandë, Andorrë, Austri, Belgjikë, Qipro, Estoni, Finlandë, Francë, Guajana Franceze, Territoret Jugore Franceze, Gjermani, Greqi, Guadelupë, Vatikan, Irlandë, Itali, Letoni, Lituani, Luksemburg, Maltë, Martinikë, Majotë, Monako, Mal i Zi, Holandë, Portugali, Kosovë, Reunion, Sen-Bartelemi, Sen-Marten, Shën-Pier dhe Mikelon, San-Marino, Sllovaki, Slloveni, Spanjë, Zimbabve
Krahasoni kurset e këmbimit Dollari amerikan në EurojaLejimi tipik i tregjeve të ndryshme të këmbimit valutor me pakicë
VlerësoniUSDTarifa e transferimitEUR
0% norma ndërbankare1 USD0.0 USD0.83 EUR
1%1 USD0.010 USD0.83 EUR
2% normë ATM1 USD0.020 USD0.82 EUR
3% norma e kartës së kreditit1 USD0.030 USD0.81 EUR
4%1 USD0.040 USD0.80 EUR
5% norma e kioskës1 USD0.050 USD0.79 EUR
Shndërroni Dollari amerikan në Euroja
USDEUR
10.83
54.17
108.34
2016.68
5041.71
10083.43
250208.59
500417.19
1000834.39
Shndërroni Euroja në Dollari amerikan
EURUSD
11.19
55.99
1011.98
2023.96
5059.92
100119.84
250299.61
500599.23
10001198.47

Të gjitha monedhat